fbpx
binpicking

BIN PICKING

Robotické vybírání volně ložených dílů z palet, přepravních boxů, KLT boxů nebo jiných přepravních boxů patří k zásadním úkolům pro automatizaci výroby.

Bin Picking - robotické vybírání odlitků z gitterboxů

Plně automatizované bin pickingové pracoviště pro odebírání hliníkových odlitků z “gitterboxů” představuje pokročilý level robotizace výroby. Zařízení spolehlivě vybírá odlitky celého gitterboxu a zakládá je do paletky na dopravníku. Zařízení pracuje s deseti odlišnými typy odlitků. Kromě odebírání dílů z “komfortních” pozic, odebírá robot díly, které jsou nakloněné, jsou u stěn nebo pod lemem gitterboxu. V neposlední řadě robot odstraní papírové podklady a pokračuje ve vybírání.

Robotické vybírání dílů z KLT boxů

Pomocí kamerami naváděných šesti-osých robotů je pracoviště schopno vybírat volně ložené díly z KLT boxů, zajistit jejich transfer pod pálicí laserové hlavy a následně díly definovaně založit zpět do KLT boxů.

Bin Picking s 3D skenerem Photoneo

Aplikace Bin Picking neboli odebírání neorientovaných dílů robotem v 3D prostoru se stává velmi žádaným řešením u zákazníků napříč všemi technologickými odvětvími. V naší ukázkové aplikaci využíváme 6-osého robota Stäubli TX60, který komunikuje s 3D skenerem firmy Photoneo Phoxi 3D Scanner M. 3D skener řady M dokáže skenovat objem o velikosti 690x515x600 mm a s přesností 0,1 mm vyhledávat 3D modely dílů. 3D skener je taktéž schopný kontrolovat kolize s okolním vybavením pracoviště a plánovat trajektorie robota tak, aby nedošlo ke kolizi.

Další možnosti

OBSLUHA CNC STROJŮ

Obsluha CNC strojů

NAVÁDĚNÍ ROBOTŮ

navádění robotů

BALENÍ

baleni

LASEROVÉ APLIKACE

laserové aplikace

MONTÁŽ

montáž

MĚŘENÍ

měření

PICK & PLACE

PICK & PLACE

katalog cognex

COGNEX ONLINE KATALOG

Rozsáhlý online katalog Cognex komponentů.
0
POLOŽEK