fbpx
binpicking

BIN PICKING

Robotické vybírání volně ložených dílů z palet, přepravních boxů, KLT boxů nebo jiných přepravních beden, patří k zásadním úkolům spojených s automatizací výroby.

Bin Picking - robotické vybírání odlitků z gitterboxů

Plně automatizované bin pickingové pracoviště pro odebírání hliníkových odlitků z “gitterboxů” představuje pokročilý level robotizace výroby. Zařízení spolehlivě vybírá odlitky celého gitterboxu a zakládá je do paletky na dopravníku. Zařízení pracuje s deseti odlišnými typy odlitků. Kromě odebírání dílů z “komfortních” pozic, odebírá robot díly, které jsou nakloněné, jsou u stěn nebo pod lemem gitterboxu. V neposlední řadě robot odstraní papírové podklady a pokračuje ve vybírání.

Robotické vybírání dílů z KLT boxů

Pomocí kamerami naváděných šesti-osých robotů je pracoviště schopno vybírat volně ložené díly z KLT boxů, zajistit jejich transfer pod pálicí laserové hlavy a následně díly definovaně založit zpět do KLT boxů.

Bin Picking s 3D skenerem Photoneo

Aplikace Bin Picking neboli odebírání neorientovaných dílů robotem v 3D prostoru se stává velmi žádaným řešením u zákazníků napříč všemi technologickými odvětvími. V naší ukázkové aplikaci využíváme 6-osého robota Stäubli TX60, který komunikuje s 3D skenerem firmy Photoneo Phoxi 3D Scanner M. 3D skener řady M dokáže skenovat objem o velikosti 690x515x600 mm a s přesností 0,1 mm vyhledávat 3D modely dílů. 3D skener je taktéž schopný kontrolovat kolize s okolním vybavením pracoviště a plánovat trajektorie robota tak, aby nedošlo ke kolizi.

Další možnosti

BIN PICKING

binpicking

MONTÁŽ

montáž

PICK & PLACE

PICK & PLACE

NAVÁDĚNÍ ROBOTŮ

navádění robotů

BALENÍ

balení

OBSLUHA CNC STROJŮ

Obsluha CNC strojů

MĚŘENÍ

měření

LASEROVÉ APLIKACE

laserové aplikace

katalog cognex

COGNEX ONLINE KATALOG

Rozsáhlý online katalog Cognex komponentů.
0
POLOŽEK