fbpx
NAVÁDĚNÍ ROBOTŮ

NAVÁDĚNÍ ROBOTŮ

Široké portfólio technologií systémů strojového vidění zásadně rozšiřuje aplikační možnosti průmyslových robotů.

Pomocí 2D a 3D technologií pro snímání obrazu a jeho následného softwarového zpracování lze docílit pokročilých automatizovaných aplikací ať už jde například o známý bin-picking nebo o odebírání pohybujících se volně ložených dílů na výrobní páse. Tímto ovšem aplikačních rozsah možností nekončí právě naopak. Navádění robotů je právě jedna ze stěžejních a základních funkcionalit robotického vidění.

 

KAMEROVÉ NAVÁDĚNÍ ROBOTA PRO LEPENÍ LOGA NA KLÍČ

Pro aplikaci log na těla klíčků je robotické pracoviště doplněno dvěma kamerovým stanicemi, které umožňují ideální nabrání log z blistru, korekci jejich orientace, kontrolu vybrání na tělech klíčků, nalepení log a následnou kontrolu umístění loga dle požadovaných parametrů. Zařízení pracuje se dvěma designovými verzemi výrobků a se dvěma typy log.

Bezobslužné montážní pracoviště

Bezobslužné robotizované pracoviště umožňuje provádět montáž a kontrolu 18 základních typů výrobků včetně jejich manipulace. Průmyslový robot odebírá volně ložené díly přijíždějící po dopravníku. Poloha těchto dílů v 3D prostoru je zaměřena kamerovým systémem. Následně jsou tyto díly zasunuty a dotlačeny do správné polohy na finálních výrobcích, které jsou umístěny v hnízdech na dopravníku. Součástí pracoviště je kamerová stanice, která kontroluje parametry smontovaného výrobku.

Další možnosti

OBSLUHA CNC STROJŮ

Obsluha CNC strojů

PICK & PLACE

PICK & PLACE

BALENÍ

baleni

LASEROVÉ APLIKACE

laserové aplikace

MONTÁŽ

montáž

MĚŘENÍ

měření

BIN PICKING

binpicking

katalog cognex

COGNEX ONLINE KATALOG

Rozsáhlý online katalog Cognex komponentů.
0
POLOŽEK