fbpx
Obsluha CNC strojů

OBSLUHA CNC STROJŮ

Robotická obsluha CNC strojů bývá primárně zaměřena na zakládání a vykládání dílů do obráběcích strojů nebo vstřikolisů

Roboty vybavené strojovým viděním umožňují nejen precizně zakládat díly, ale také provádět další cenné funkce jako kontrolu dílů, třídění dílů, měření či balení. 

Automatizované pracoviště pro zakládání a vyjímání dílů z cnc strojů

Pokročilé robotické pracoviště umožňuje dopravit KLT boxy naplněné polotovary k CNC strojům a pomocí dvojice robotů tyto polotovary přesně založit do strojů tak, aby na dílech mohly proběhnout výrobní operace. Roboty následně zajistí jak vyjmutí dílů z CNC strojů a jejich opětovné založení do KLT boxů. Pro přesné polohování dílů byl zvolen 4-osý Scara robot do výrobce Staubli vybaven technologií strojového vidění (Cognex). Kamera určuje přesnou pozici dílu v blistru, orientaci také rozpoznává jednotlivé typů výrobků (6 typů).

Robotizované zakládání dílů do lisů – paletizace a depaletizace

Úkolem robotizovaného pracoviště je odebírat postupně metalické disky ze stohů na vstupní paletě a zakládat je postupně do obou lisů a opracované je odkládat do stohů na výstupní paletě. Obsluha zařízení pouze zaváží a odváží vstupní a výstupní paletu. Po zapnutí automatického cyklu, pracuje zařízení již samostatně bez obsluhy. Pro správnou funkčnost robota je nezbytné strojové vidění, v tomto případě 2D kamerový systém.

BALENÍ

Balení

Balení výrobků patří k základním výrobním operacím
MONTÁŽ

MONTÁŽ

Jsou to právě roboty, které zefektivňují manipulaci s polotovary a výrobky a do značné míry umožňují zvýšit univerzálnost montážní linky

katalog cognex

COGNEX ONLINE KATALOG

Rozsáhlý online katalog Cognex komponentů.
0
POLOŽEK