fbpx
Obsluha CNC strojů

OBSLUHA CNC STROJŮ

Robotizovaná obsluha CNC strojů bývá obvykle zaměřena na zakládání a vykládání dílů do vstřikolisů, obráběcích center, hydraulických nebo pneumatických lisů.

Roboty vybavené strojovým viděním umožňují nejen precizně zakládat díly, ale také provádět další cenné funkce jako kontrolu dílů, třídění dílů, měření či balení.

Automatizované pracoviště pro zakládání a vyjímání dílů z cnc strojů

Pokročilé robotické pracoviště umožňuje dopravit KLT boxy naplněné polotovary k CNC strojům a pomocí dvojice robotů tyto polotovary přesně založit do strojů tak, aby na dílech mohly proběhnout výrobní operace. Roboty následně zajistí jak vyjmutí dílů z CNC strojů a jejich opětovné založení do KLT boxů. Pro přesné polohování dílů byl zvolen 4-osý Scara robot do výrobce Staubli vybaven technologií strojového vidění (Cognex). Kamera určuje přesnou pozici dílu v blistru, orientaci také rozpoznává jednotlivé typů výrobků (6 typů).

Robotizované zakládání dílů do lisů – paletizace a depaletizace

Úkolem robotizovaného pracoviště je odebírat postupně metalické disky ze stohů na vstupní paletě a zakládat je postupně do obou lisů a opracované je odkládat do stohů na výstupní paletě. Obsluha zařízení pouze zaváží a odváží vstupní a výstupní paletu. Po zapnutí automatického cyklu, pracuje zařízení již samostatně bez obsluhy. Pro správnou funkčnost robota je nezbytné strojové vidění, v tomto případě 2D kamerový systém.

OBSLUHA VSTŘIKOLISU - PŘÍPRAVA A OPTICKÁ KONTROLA DÍLŮ

Pro potřeby zalisování většího počtu dílů (18 kusů) bylo nutné stávající vstříkolis vybavit přípravným pracovištěm. Vzhledem k požadavku na provedení kontroly kvality těchto dílů bylo navrženo přípravné robotické pracoviště. Robot Staubli zajištuje přenos dílů z vibračních podavačů do zakládací matrice a dále umožňuje provádět kamerovou kontrolu na těchto dílech.

Další možnosti

BIN PICKING

binpicking

MONTÁŽ

montáž

PICK & PLACE

PICK & PLACE

NAVÁDĚNÍ ROBOTŮ

navádění robotů

BALENÍ

balení

OBSLUHA CNC STROJŮ

Obsluha CNC strojů

MĚŘENÍ

měření

LASEROVÉ APLIKACE

laserové aplikace

katalog cognex

COGNEX ONLINE KATALOG

Rozsáhlý online katalog Cognex komponentů.
0
POLOŽEK