fbpx
PICK & PLACE

PICK & PLACE

Úlohy typu pick and place patří mezi běžné výrobní operace, ve kterých průmyslové roboty nachází uplatnění.

Roboty vybavené technologií strojového vidění povyšují klasické aplikace typu “pick and place”, kdy robot odebírá díly stále ze stejné pozice a do stejné pozice zakládá, o další aplikační možnosti. Obvykle jde o odebírání dílů z průběžného dopravníku a následné polohování pro další výrobní operace.

ROBOTICKÉ ODEBÍRÁNÍ A ZAKLÁDÁNÍ NEORIENTOVANÝCH DÍLŮ

Robotické odebírání a zakládání neorientovaných volně ležících dílů představuje pokročilý stupeň řešení automatizace ve výrobě. Použití robota s inteligentní kamerou umožňuje úplné nahrazení operátora. Zařízení je schopno pracovat s širším rozsahem výrobků a plnit požadovaný cyklový čas. Robot odebírá výrobky ze dvou vibračních podavačů a poté je zakládá do montážního karuselu. Nad každým podavačem je umístěna kamera Cognex s vysokým rozlišením, která umožňuje přesné navedení robota do odebírací pozice (+/- 0,1mm). Kamery vyhledávají přesnou pozici dílů na průsvitných deskách v protisvětle. Za účelem možného odebírání i částečně překrytých výrobků jsou výrobky snímány i při horním osvětlení, při kterém se zjistí, která součástka leží nahoře. U prostorových dílů je matematicky korigována nabírací pozice v 3D prostoru.

ZAKLÁDÁNÍ GUMOVÝCH ELEMENTŮ DO HNÍZD

Pro zakládání gumových elementů do sít byla navrženo robotické pracoviště jehož základem je SCARA robot – Staubli TS80. Robot je vybaven univerzálním chapadlem pro práci se čtyřmi typy dílů. Díly jsou k robotu přiváděny a orientovány pomocí vibračních kruhových a lineárních dopravníků. Vzhledem k opotřebení (deformaci) zakládacích dat je robot vybaven naváděcí kamerou Cognex. Ta umožňuje správné navedení robota na pozici zakládání.

Další možnosti

OBSLUHA CNC STROJŮ

Obsluha CNC strojů

NAVÁDĚNÍ ROBOTŮ

navádění robotů

BALENÍ

baleni

LASEROVÉ APLIKACE

laserové aplikace

MONTÁŽ

montáž

MĚŘENÍ

měření

BIN PICKING

binpicking

katalog cognex

COGNEX ONLINE KATALOG

Rozsáhlý online katalog Cognex komponentů.
0
POLOŽEK