fbpx
Montáž

MONTÁŽ

Průmyslové roboty umožňují rychlou a přesnou manipulaci montážních dílů a sestav.

Kamerové systémy v těchto aplikacích mohou naplňovat celou řadu funkcí. Ať už jde o kontrolu pozice dílů a montážních podsestav, jejich navedení do montážní pozice nebo samotná montáž, přináší technologie robotického vidění silný synergický efekt do výrobních provozů.

Bezobslužné montážní pracoviště

Bezobslužné robotizované pracoviště umožňuje provádět montáž a kontrolu 18 základních typů výrobků včetně jejich manipulace. Průmyslový robot odebírá volně ložené díly přijíždějící po dopravníku. Poloha těchto dílů v 3D prostoru je zaměřena kamerovým systémem. Následně jsou tyto díly zasunuty a dotlačeny do správné polohy na finálních výrobcích, které jsou umístěny v hnízdech na dopravníku. Součástí pracoviště je kamerová stanice, která kontroluje parametry smontovaného výrobku.

Kamerová kontrola kvality a montáž výrobků

Automatizované pracoviště navazuje na technologii vstřikolisu, ze kterého jsou výrobky vyjímány a zakládány do matric kartézským manipulátorem. Následné práce (tj. nabírání a montáž kovových elementů, odebírání výrobků k dalšímu zpracování) provádí 6-osý robot Staubli. Rameno robota je kromě multifunkčního chapadla vybaveno kamerovým systémem, který určuje přesné pozice otvorů (včetně rozměrů, přetoků, otřepů) a následně kontroluje správné založení kovový elementů ve výlisku. Součástí zařízení je taktéž fixní kamerová stanice, která kontroluje parametry vkládaných elementů. Použití průmyslových robotů a strojového vidění přináší synergický efekt ve formě 100% kontroly jak polotovarů vcházejících do montážního procesu, tak finálně smontovaných výrobků.

AUTOMATIZACE KOMPLETOVACÍ LINKY

Robotizované pracoviště umožňuje provádět komplexní precizní montáž výrobní podsestavy.

Pracoviště obsahuje kamerové navádění robota pro odebírání vstupních komponent, elektrický test, lisování, nýtování a v neposlední řadě autonomní podavače pro vstupní  materiál.

ROBOTIZOVANÁ SUBMONTÁŽ

Robotizované pracoviště umožňuje provádět submontáž výrobkové sestavy a následně ji přenést do paletky na dopravníku pro další zpracování. Základem pracoviště je šestiosý robot vybavený pokročilým kamerovým systémem, který detekuje pozici díů ve 3D prostoru. Po té, co robot odebere základní díl, dochází pomocí dodatečných mechanismů k jeho vycentrování a orientaci pro účely přesné montáže dalších dílů podsestavy.

Další možnosti

BIN PICKING

binpicking

MONTÁŽ

montáž

PICK & PLACE

PICK & PLACE

NAVÁDĚNÍ ROBOTŮ

navádění robotů

BALENÍ

balení

OBSLUHA CNC STROJŮ

Obsluha CNC strojů

MĚŘENÍ

měření

LASEROVÉ APLIKACE

laserové aplikace

katalog cognex

COGNEX ONLINE KATALOG

Rozsáhlý online katalog Cognex komponentů.
0
POLOŽEK