fbpx
2d-cognex

OPTICKÁ KONTROLA KVALITY

V oboru optické kontroly kvality nebo-li strojového vidění máme za sebou za celou historii společnosti  více jak 700 nasazených kamerových systémů s různou úrovní složitosti a to od jednoduché 2D analýzy obrazu po komplexnější úlohy spojené s analýzou objektů ve 3D prostoru.

STROJOVÉ VIDĚNÍ
OD ČTENÍ DATAMATRIX KÓDŮ PO 3D ANALÝZU OBJEKTŮ

Zajišťujeme komplexní dodávky strojového vidění na klíč:

  • navržení optimální metody zobrazení
  • navržení konkrétního hardwarového řešení
  • vytvoření uživatelského software
  • nasazení a navázání na stávající technologii včetně zaškolení
  • servis
STROJOVÉ VIDĚNÍ
2D COGNEX SYSTÉMY STROJOVÉHO VIDĚNÍ

2D COGNEX SYSTÉMY STROJOVÉHO VIDĚNÍ
ŠIROKÁ ŘADA MODELŮ SMART KAMER A SMART SENZORŮ

2D portfolio produktů Cognex označovaných výrobcem pod názvem Cognex In-Sight zahrnuje širokou řadu modelů smart kamer a smart senzorů. Jednotlivé modely kombinují různé hardwarové parametry s pokročilými knihovnami nástrojů. Jde o zcela autonomní a kompaktní systémy, které umožňují provádět komplexní analýzu 2D snímků s ohledem na výkon a cenu.

3D COGNEX SYSTÉMY STROJOVÉHO VIDĚNÍ
COGNEX SPOLEHLIVÁ ŘEŠENÍ

Současné 3D portfolio produktů Cognex umožňuje provádět 3D analýzu zkoumaných objektů. Ať už jde o přesné měření profilu, precizní měření celého povrchu zkoumaného výrobku, nebo vytvoření 3D mapy předmětné scény pro robotické navádění či analýzu montážní sestavy nabízí Cognex spolehlivá řešení. Produkty jsou dodávány s robustními 3D softwarovými nástroji, které přesahují možnosti současných 2D technologií strojového vidění.

3D COGNEX SYSTÉMY STROJOVÉHO VIDĚNÍ
COGNEX DATAMAN

COGNEX DATAMAN
ČTENÍ KÓDU

Téměř každý výrobek nese 1D nebo 2D kód pro automatizaci, zjednodušení identifikace a snímání dat pro výsledné sledování výrobního a logistického procesu.
Proces čtení zahrnuje osvětlení místa s kódem, nalezení kódu a získání informace uložené v kódu. Pro tento proces může zákazník využít ruční nebo stacionární čtečky kódu, které nabízí mnoho modelů a HW variant v závislosti na typu aplikace a její specifikace.
V oblasti čtení kódu se také setkáváme s procesem ověřování kvality kódu. Pro tento požadavek se používají tzv. verifikátory kódů, které umožní rozpoznat kvalitu kódu a tím předejít nekvalitnímu značení a nemožnosti čtení kódu v celém toku výrobku.
Čtečky a verifikátory Cognex poskytují moderní technologie, modulární řešení a snadnou instalaci. Tyto vlastnosti pomáhají snižovat náklady, optimalizovat a zvýšit výkon a řídit zpětnou vyhledatelnost.

COGNEX VIDI – DEEP LEARNING
SOFTWARE PRO ANALÝZU OBRAZU

Cognex VisionPro ViDi je software pro analýzu obrazu založen na tzv. „deep learning“ v českém překladu „hlubokém učení“. Pod tímto pojmem se skrývá SW platforma, která vychází z principu fungování neuronových sítí. V praxi je často používán termín umělá inteligence. Níže popsané nástroje ViDi umožňují řešit novou oblast problémů, která do dnešních dnů nebyla řešitelná.

COGNEX VIDI – DEEP LEARNING
katalog cognex

COGNEX ONLINE KATALOG

Rozsáhlý online katalog Cognex komponentů.
0
POLOŽEK