Linka pro kontrolu kvality vylisovaných konektorů po procesu vstřikování

Linka pro kontrolu kvality vylisovaných konektorů po procesu vstřikování

Popis

Dodané automatizované zařízení umožňuje kontrolovat kvalitativní parametry na vyráběném konektoru tj. měří rozteče zalisovaných pinů a jejich výšku, dále provádí vodivostní test a test izolačního stavu. Součástí zařízení je potisk výrobků a jejich třídění.

Technické řešení

Pro kontrolu výrobků byl navržen automatizovaný tester. Byla použita koncepce karuselového dopravníku se zaintegroványmi kontrolními, značícími a třídícími stanicemi.

Manipulace výrobků ze vstříkolisu do kontrolního zařízení je zajištěna odkládacím robotem výrobce a lineárním dopravníkem (součást testeru).

Na „karuselu" postupně probíhají jednotlivé kontroly výrobků (kontrola pozice, tj. umístění pinů a jejich rovnoběžnost; kontrola výšky pinů; vodivostní a izolační test konektorů). Na základě jednotlivých kontrol dochází k roztřídění výrobků na OK a NOK kusy. NOK kusy jsou tříděny dle kategorizovaných závad za účelem možné následné opravy. Součástí linky je integrace tiskárny, která potiskne OK výrobek aktuálním datem výroby popřípadě označí výrobek kódem.

Kontrola pozice pinu je realizována dvojicí kamer COGNEX 7010 s rozlišením 800 X 600 bodů. Kamery jsou osazeny telecentrickými objektivy tak, aby nedocházelo ke zkreslení měření na okraji zorného pole. Velikost zorného pole je přibližně 20 * 15 mm, což vede k rozlišení cca 0,025 mm na 1 pixel. Výsledky kamery budou zobrazovány na vizualizačním panelu Vision View 900.

Kontrola výšky pinů je kontrolována dvojicí dotykových snímačů LVDT firmy Keyence. Snímače jsou umístěny na posuvných vedeních tak, aby umožňovaly měřit výšku základny vůči výškám pinů. Snímače mají opakovatelnou přesnost 0,001 mm. To znamená schopnost přesnosti měření +/- 0,2 mm.

Kontrola vodivosti a izolačního stavu je zajištěna pomocí dvojice vyměnitelných konektorů s odpruženými měřícími hroty. Měření vodivosti se provádí napětím 24V DC, a proudem 0,5 A. Měření izolačního odporu je provedeno napětím 24V. Minimální izolační odpor je dohodnut na 5 KΩ.

Celé zařízení je řízeno PLC Simatic S1200 od firmy Siemens. PLC je doplněno ovládacím panelem pro zobrazení stavu zařízení a jeho ovládání. PLC spolu s jistícími a napájecími prvky jsou umístěny v rozváděči, který je součástí zařízení.

Zařízení je navrženo tak, aby splňovalo platné bezpečnostní normy.

Specifikace

eola

Šlechtitelů č.p. 241/11
779 00 Olomouc
Czech Republic

tel.: +420 585 631 409
tel.: +420 581 110 439

gplus-icon-ayoutube-icon-aemail-icon

 • NAPIŠTE ČI VOLEJTE O VÍCE INFORMACÍ

  Neváhejte nás kontaktovat při jakémkoliv dotazu nebo nezávazné poptávce.

  Povinné *

  telefon pište ve tvaru: 777 111 222

  Zpráva


  technické dotazy
  +420 603 172 080
  obchodní dotazy
  +420 724 075 794

    Refresh Captcha  
    

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Co je Cookies